DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Satelitní komplety     |     Televízie najlepšie ceny

Nová športová televízia Slovak Sport.TV získala licenciu

Marián Felix, 6. června 2012
V utorok, 29. mája 2012, Rada pre vysielanie a retransmisiu SR jednohlasne rozhodla o udelení licencie na celoplošné digitálne vysielanie pre nitriansku spoločnosť Slovak Sport. Utvorila tak priestor pre začatie vysielania novej slovenskej športovej televízie Slovak Sport.TV. Podľa udelenej licencie má Slovak Sport.TV venovať 90 % času vysielania športovým programom, 4 % spravodajstvu a 6 % ostatnej publicistike. Vysielať bude z priestorov sesterskej regionálnej televízie Central.

Slovak Sport.TV už vopred avizovala, že tento mesiac chce spustiť testovacie vysielanie pre poskytovateľov retransmisie a následne v krátkom čase aj riadnu prevádzku. O konkrétnom dátume sa však zatiaľ nehovorí.

Signál Slovak Sport.TV má byť dostupný prostredníctvom satelitu Astra, káblových a IPTV operátorov, ako aj dátových služieb. Podľa riaditeľa televízie Róberta Greguša by mala vysielanie tejto stanice šíriť väčšina najväčších slovenských satelitných aj káblových operátorov.

Po technickej stránke je už televízia pripravená. Spolieha sa na dva prenosové vozy HD, dvanásť kamier HD, pričom ich počet plánuje ešte rozšíriť. Využívať chce aj vlastný satelitný uplinkový spoj na prenos televízneho signálu na družicu.

Po vlaňajšom ukončení vysielania verejnoprávnej Trojky má Slovak Sport.TV ambíciu vyplniť priestor vzniknutý zmenšeným počtom domácich športových prenosov. Hlavný objekt svojho záujmu chce zamerať na exkluzívne priame prenosy a záznamy zo širokého spektra domácich športov zo všetkých regiónov Slovenska. V súčasnosti už vysiela vybrané zápasy prostredníctvom svojej sesterskej regionálnej televízie Central, ktorých záznamy umiestňuje na videoserver YouTube. Tiež prevádzkuje provizórny informačný web a stránku na sociálnej sieti Facebook.

Po stanici Digi Sport, ktorú prevádzkuje spoločnosť Digi Slovakia, bude Slovak Sport.TV druhou súkromnou slovenskou športovou televíziou.

Další krátké zprávy >>

Diskusia pokrytie DVB-T v jednotlivých lokalitách
Recenzie prijímačov
Diskusia o DVB-T prijímačoch
Rádio VIVA vysiela v Stropkove a R. Sobote, pripravuje vysielač v Ružomberku
Rádio Jemné Melódie má štyri nové vysielače
Rádio Lumen spúšťa vysielač v Štúrove
Vedú RTVS zodpovední manažéri?
STV Trojka ukončí vysielanie 30. júna