DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Satelitní komplety     |     Televízie najlepšie ceny

Televízia Slovak Sport.TV spustila svoje vysielanie z družice Astra 3B

Marián Felix, 29. června 2012
Od 26. júna 2012 bolo prostredníctvom družice Astra 3B spustené skúšobné vysielanie novej slovenskej športovej televízie Slovak Sport.TV. Tento nový kanál má ambíciu nahradiť bývalý verejnoprávny okruh STV 3 (Trojka).

Program Slovak Sport.TV je možné naladiť na pozícii 23,5° východne, teda tam, kde vysielajú najpopulárnejšie platformy ponúkajúce české a slovenské televízie – Skylink a CS Link. Do 1. júla bude program prístupný voľne, teda bez kódovania (FTA), po tomto termíne bude prístupný prostredníctvom kariet Skylink pre všetkých zákazníkov tejto platformy. Stanica zatiaľ nevysiela EPG ani teletext. Súčasné parametre príjmu sú nasledovné:

Satelit: Astra 3B (23,5 východne),
Frekvencia: 12 109 MHz
Polarizácia: horizontálna
Symbolová rýchlosť: 27500
Kódový pomer FEC: 3/4
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: žiadne (FTA)
Rozlíšenie obrazu: štandardné SD (720 x 576)

Okrem toho televízia Slovak Sport.TV prostredníctvom sociálnej siete informovala, že od 1. júla 2012 bude dostupná aj v rámci ponúk ďalších operátorov (Magio, Orange, Satro a Antik). Od dnes je prístupné na portáli sesterskej televízie CE TV aj online vysielanie, ktoré má byť o pár dní dostupné zo stránky www.slovaksport.tv.

Televízia Slovak Sport.TV pripravuje vo svojom programe množstvo športových prenosov, pričom preferovať bude výhradne slovenský šport. Získala práva napr. na prípravné zápasy hokejového mužstva HC Slovan Bratislava pred jeho vstupom do ruskej KHL, na cyklistické majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky, či na česko-slovenskú superligu v plážovom futbale. Vysielanie Slovak Sport.TV má byť dostupné aj v Českej republike, nakoľko televízia mieni nakupovať práva aj pre túto krajinu.

Další krátké zprávy >>

Diskusia pokrytie DVB-T v jednotlivých lokalitách
Recenzie prijímačov
Diskusia o DVB-T prijímačoch
Rádio VIVA vysiela v Stropkove a R. Sobote, pripravuje vysielač v Ružomberku
Rádio Jemné Melódie má štyri nové vysielače
Rádio Lumen spúšťa vysielač v Štúrove
Vedú RTVS zodpovední manažéri?
STV Trojka ukončí vysielanie 30. júna