DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Satelitní komplety     |     Televízie najlepšie ceny

Antik ponúka novú IPTV bez mesačných poplatkov

Marián Felix, 11. června 2012
Košický operátor Antik Telecom predstavil ďalšiu svoju pripravovanú novinku. Tentoraz ide o novú televíznu platformu SmartTVbox, vďaka ktorej bude možné sledovať televíziu len prostredníctvom internetového pripojenia.

Všeobecne sa predpokladá, že takto šírená televízia cez internet je reakciou na rozhodnutie Skylink a CS Link zaviesť „servisné“ mesačné poplatky na doposiaľ „bezplatné balíky“. Túto informáciu potvrdil aj Vlastimil Lakatoš z firmy Antik Telekom.

Antik tak ponúkne vstupný balík bez mesačných poplatkov, ktorý obsahuje viac ako dvadsať televíznych staníc, medzi ktoré budú patriť STV1, STV2, Markíza, Doma, Joj, Joj Plus, Ta3, ČT1, ŠT2, ČT24, Óčko, TV Noe, TV Región, TV Lux, TV8, Residence TV, Stil TV, Regionální televize, Central Europe a Musix Box.

Okrem toho má Antik v ponuke aj ďalšie spoplatnené balíky s viac ako 190 televíznymi kanálmi aj v SD aj HD kvalite. Platforma SmartTVbox ponúkne aj 20-dňový archív televíznych programov, programového sprievodcu na 14 dní, ako aj možnosti nahrávania, zastavenia a pretočenia obrazu. Pripravuje sa aj videopožičovňa i mediaportál s najobľúbenejšími internetovými aplikáciami.

Novinkou však je, že na sledovanie IPTV od Antiku bude postačovať len ich prijímacie zariadenie SmartTVbox, ktoré si zákazník pripojí na vlastný domáci internet a televízny prijímač. Signál má byť šírený prostredníctvom internetového pripojenia v zakódovanom stave. Pre jeho dekódovanie nebude potrebné zakupovať žiadnu osobitnú dekódovaciu kartu. Jedinou podmienkou je dostatočná bitová rýchlosť internetu s priemerom minimálne 2 Mbit/s, pričom nie je potrebné využívať internetové pripojenie od Antiku. Zariadenie SmartTVbox bude vybavené výstupmi HDMI aj Scart, takže ho bude možné pripojiť prakticky ku všetkým televízorom.

Prvé prijímače SmartTVbox budú dostupné už v priebehu júla. Objaviť sa majú minimálne v jednej celoslovenskej sieti so spotrebnou elektronikou. Okrem toho je možné ich objednať aj na stránke http://www.smarttvbox.sk. Cena jedného zariadenia je 99 eur.

Zdroj: Živé.sk

Další krátké zprávy >>

Diskusia pokrytie DVB-T v jednotlivých lokalitách
Recenzie prijímačov
Diskusia o DVB-T prijímačoch
Rádio VIVA vysiela v Stropkove a R. Sobote, pripravuje vysielač v Ružomberku
Rádio Jemné Melódie má štyri nové vysielače
Rádio Lumen spúšťa vysielač v Štúrove
Vedú RTVS zodpovední manažéri?
STV Trojka ukončí vysielanie 30. júna