DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Satelitní komplety     |     Televízie najlepšie ceny

Začala vysielať prvá relaxačná televízia na Slovensku

Marián Felix, 30. května 2012
Košický operátor ANTIK Telecom spustil koncom minulého týždňa jedinečný projekt na slovenskom televíznom trhu. Divákom prináša prvý relaxačný HD program TV Piánko, v rámci ktorého vysiela obraz horiaceho krbu s dvomi zvukovými stopami: so zvukom horiaceho ohňa a praskajúceho dreva alebo s relaxačnou hudbou.

Nový televízny kanál TV Piánko je zákazníkom dostupný v základom balíku digitálnej televízie Tango v rámci siete IPTV spoločnosti ANTIK Telecom s.r.o.

Dôvody vzniku relaxačnej televízie vysvetlil Vlastimil Lakatoš, manažér digitálnej televízie spoločnosti ANTIK Telecom, takto: „Naša TV Piánko je na Slovensku úplnou novinkou. Dnes v televízii pozeráme samé thrillery, detektívky, reality show, správy o nepokojoch a problémoch, no mnoho ľudí, keď príde domov, si chce po náročnej práci oddýchnuť. Toto bol dôvod, prečo sme sa rozhodli spustiť prvý relaxačný program, dokonca vo vysokom rozlíšení. Horiaci oheň dokáže upokojiť a praskanie dreva, či relaxačná hudba navodiť príjemnú atmosféru.“

Voľbu zvukovej stopy horiaceho ohňa a praskajúceho dreva alebo relaxačnej hudby si zákazník môže zvoliť prostredníctvom tlačidla na diaľkovom ovládači, ktorý je určený na prepínanie zvukových stôp. Jedným tlačidlom si klienti vyberú zvuk, na ktorý majú práve náladu. Vysielanie tejto televízie spustil ANTIK na základe rozhodnutia Rady pre vysielanie a retransmisiu zo dňa 24. 1. 2012, kedy mu udelila licenciu na celoplošné digitálne televízne vysielanie.

Další krátké zprávy >>

Diskusia pokrytie DVB-T v jednotlivých lokalitách
Recenzie prijímačov
Diskusia o DVB-T prijímačoch
Rádio VIVA vysiela v Stropkove a R. Sobote, pripravuje vysielač v Ružomberku
Rádio Jemné Melódie má štyri nové vysielače
Rádio Lumen spúšťa vysielač v Štúrove
Vedú RTVS zodpovední manažéri?
STV Trojka ukončí vysielanie 30. júna