DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz InteligentníDomácnost.cz TV program
Satelitní komplety     |     Televízie najlepšie ceny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TV Lux rozširuje svoje pokrytie

Marián Felix, 17. dubna 2012
Slovenská kresťanská televízna stanica TV Lux, ktorá sa vo svojom vysielaní zameriava na duchovné programy, plánuje výrazne zväčšiť svoje pokrytie. Tento cieľ chce dosiahnuť predovšetkým rozšírením distribučných kanálov, pomocou ktorých šíri svoju programovú službu.

V súčasnosti TV Lux vysiela prostredníctvom družice Thor 6 (pozícia 1°W). Toto vysielanie chce rozšíriť aj na družicu Astra 3B (pozícia 23,5°E), prostredníctvom ktorej poskytujú svoje služby aj najpopulárnejšie satelitné platformy na Slovensku a v Česku – Skylink a CS Link. V dnešných dňoch začala aj so skúšobnou prevádzkou. Stanica sa zatiaľ identifikuje ako „TEST“ a nachádza sa v multiplexe spoločnosti Media Broadcast (spoločne s programami regionalnitelevize.cz, Óčko a AFTV). Parametre príjmu sú nasledovné:

Satelit: Astra 3B (23,5 východne),
Frekvencia: 12168 MHz
Polarizácia: vertikálna
Symbolová rýchlosť: 27500
Kódový pomer FEC: 3/4
Norma: DVB-S
Kódovanie: žiadne (FTA)

Okrem toho TV Lux plánuje vysielať aj terestriálne. V rámci lokálneho vysielania DVB-T by sa jej program mal objaviť v multiplexoch šírených v Bratislave a v Piešťanoch, neskôr aj v okolí Trnavy a Nitry. Podľa vyjadrenia riaditeľa TV Lux Jána Buca sa televízia bude snažiť rozšíriť svoje terestriálne vysielanie aj na ostatné územie Slovenska.

Po prevode vlastníckeho podielu Saleziánov Don Bosca sa majoritným vlastníkom televízie TV Lux stala Konferencia biskupov Slovenska (60 %); 40-percentný podiel na vlastníctve má spoločnosť LUX Communication. Televízia je financovaná najmä z podpory divákov, sympatizantov, sponzorov a samotných vlastníkov.

Další krátké zprávy >>

Diskusia pokrytie DVB-T v jednotlivých lokalitách
Recenzie prijímačov
Diskusia o DVB-T prijímačoch
Rádio VIVA vysiela v Stropkove a R. Sobote, pripravuje vysielač v Ružomberku
Rádio Jemné Melódie má štyri nové vysielače
Rádio Lumen spúšťa vysielač v Štúrove
Vedú RTVS zodpovední manažéri?
STV Trojka ukončí vysielanie 30. júna
Pozemské vysielanie | Satelitná televízia | Diskuzné fórum | Magazín | Televízny program | Česká verze