DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Satelitní komplety     |     Televízie najlepšie ceny


Zoznam tém
> SkyLink > Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Každá rada drahá, když ZASE napsal, že na je..., Tondach , 19.10.2014
Uživatel nám stále nenapsal kde se v Anlii N..., Karlos66 , 18.10.2014
Bez urazky tato debata mi pripada, akoby si ..., Dusan62, 18.10.2014
Proboha chlape, co je na tom stále nepochopi..., Dan Rozsíval, 18.10.2014
asi ano. Mna mylilo hlavne to ze som musel t..., Pavol Prosak, 18.10.2014
a co Ti furt není jasné? našel jsi své stano..., Karlos66 , 18.10.2014
Stránky: 1, 2 | Zobrazit celou diskuzi   

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.98.3 (?), 29.10.2012 9:16, počet návštěv: 24408
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravim Vas,

Snazim sa naladit programy STV1, STV2, Markiza + CT1, CT2, atd.. Mam 2 LNB. Na mojom prijimaci (Evolve HD-5050, v.1.39) som nastavil nasledovne parametre:

Satelit = Astra 23,5
Freqvencia = 11836 Mhz
Rychlost = 27500
polarizacia = H
Disqec 1.0, ID = 1
Kodovanie skusam rozne = 8PSK, QPSK 2S - QPSK
v nastaveniach nemam moznost nastavit hodnotu FEC (http://www.skylink.sk/web/structure/16.html)

Po nastaveni tychto parametrov vidim, ze sila signalu sa pohybuje niekde okolo 99%. Ak napriklad zmenim hodnotu Disqec na OFF, tak sila tohto signalu mi padne na 0%. Z coho usudzujem, ze nastavenie by mohlo byt spravne. Ked vsak dam vyhladat programy, nic mi na danom kanali nenajde. Rovnako, ked dam prehladat cely satelit a vsetky transpondery, najde mi cca 30 programov, no ani jeden SK, resp. CZ. Uz som updatol firmware z verzie 1.33 na 1.39, po ktorom som pristroj vyresetoval do tovarenskych nastaveni - ziadna zmena. Nenajde mi napriklad ani TA3, resp. CT24, ktore nie su kodovane...

Bol som skontrolovat aj satelit a zda sa, ze ten je upevneny OK (mozem sa mylit, ale neviem, ako mam zistit, ci je otoceny OK). Usudzujem, ze by mohol byt, kedze software indikuje silu signalu 99%.

Vobec neviem, ci mam dobre nastavenu hodnotu Disqec. Neviem naco to je. Chapem, ze je to daky protokol (http://en.wikipedia.org/wiki/DiSEqC), ale mam tam rozne verzie a neviem, aku by som mal vybrat v mojom pripade. Skusal som prepnut rozne verzie (aj ked pri roznych verziach sa este dake parametra nastavit dali, s cim som sa uz nehral), no ani to nepomohlo...

Volal som tiez do Skylinku a tam mi povedali, ze karta ma uhradeny servisny poplatok a ze na nej je vsetko OK. Inak je to nova karta IRDETO a myslim, ze je zasunuta OK. Tiez odo mna chceli, aby som nechal bezat moj prijimac daku dobu a aby som ho mal naladeny na STV1 a ze mi potom domov poslu dake synchronizacne signaly.. Neviem, na co to chceli.. Problem je ale ten, ze mne STV1 nebezi a nemozem to naladit... Povedali mi, nech si zozeniem technika, ze minimalne programy ako CT24, resp. TA3 naladit musim.. Tak neviem..

Myslim, ze niekde musim mat dake zle nastavenie. Podozrievam to Disqec. Kdesi som cital, ze to Disqec by malo byt rozne pre kazdy konvertor LNB, lenze pokial si pamatam (som v praci), tak som tam mohol vybrat iba freqvencie min a max, plus dake ID, ktore malo moznosti OFF, 1,2,3,4.. Skusal som vsetko a nic nepomohlo..

Napada Vas nieco? Viete mi poradit? Dakujem...

Připojit reakci
   

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.243.170 (?), 29.10.2012 9:28
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Pane, zkuste si nastavit tyto parametry a uvidíte, co Vám naskočí. Vypadá to, že jste na jiné pozici.

ČT 24 Čechy           12,525/V-  zprávy       česky       27500   3/4 (FEC dejte auto)

 (Nezapomeňte také na DiSEqC, jak píšete)

 

Připojit reakci
   

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.73.140 (?), 29.10.2012 9:34
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

To, že si na přijímači nastavíte Atra 23.5, ještě neznamená, že skutečně tuto družici přijímáte, znamená to jediné - že při ladění se použijí parametry transpondérů uložené v přijímači pro tuto družici.

Parametr DiSEqC je velmi důležitý, pokud máte na paraboje více než jedno LNB (pozná se podle počtu krčků), tím se vybere právě ta správná družice. Pokud tam máte jen jedno LNB, je nastaven na OFF, pokud jich tam je více, nastaví se podle toho, kam které LNB míří (pro většinu twin LNB pro 2 družice je v našich zemích nastaveno Astra 23.5 na 2 a Astra 19 na 1, pokud to není typ Inverto BLACK, ty to mají naopak). Jak správně nastavit DiSEqC Vám řekne majitel paraboly - ten to musí vědět, jak mu to montážník namontoval.

Slovenské programy jsou na Astře 23.5 na transpondéru 11836, DVB-S, nikoliv DVB-S2.

Připojit reakci
      

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.98.3 (?), 29.10.2012 10:07
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Tak na toto sa pozriem... Nie som si vedomy, ze by som to DiSEqC nastavoval na rozdielne hodnoty pre LNB. LNB mam 2.

Nerozumiem tomu DVB-S, resp. DVB-S2.. Kde to mozem nastavit? Ma to nieco spolocne s tymi modulaciami 8-PSK, QPSK, resp. S2-QPSK?

Připojit reakci
         

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.73.140 (?), 29.10.2012 10:27
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ano, má to společné, modulace pro DVB-S je QPSK - to nastavte pro 11836 H, modulace pro DVB-S2 je buď S2-QPSK, nebo 8PSK.

Hlavně nastavte správně ten diseqc.

Připojit reakci
         

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.73.140 (?), 29.10.2012 10:33
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Diseqc právě určuje to LNB, to musíte zcela jistě pro různé družice nastavit různě na každou družici (satelitní pozici) míří různé LNB a přepínají se právě zasláním instrukce z přijímače na přepínač diseqc, který je na parabole před LNB (v případě twin LNB je součástí LNB).

Zkuste nastavit pro Astru 23.5 diseqc na 2 a pro Astru 19 na 1, pokud ani pak nenaladíte alespoň volné ČT24, óčko atd, zkuste to nastavení prohodit. Nikdy ale nemůže být nastavení diseqc stejné pro obě družice.

Připojit reakci
         

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Pavol Prosak (0) - xxx.xxx.90.221 (?), 17.10.2014 6:26
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ja mam az doteraz ako pise kolega ten isty problem. Antenu mam 120 cm a sat novy od skylinku. zircon shd007.  programy mam vsetky predplatene na 2 mesiace no nie a nie chytit nejake kanaly. problem je v tom ze ak nastavim TP na 12525 tak mam signal 80 na 68 a staci ze zmenim TP na 11836 a sinal mi padne na 0. Ak chcem mat signal na 11836 tak musim otocit parabolu o nejakych 15 cm. na 12525 chytim 7 proramov nejake turecke a na 11836 nejakych 400 ale skoro vsetko je nemecke a idu. Kde je vlastne problem. Nechiti mi to ani ta3 ani ct24.    som v tom novy to lnb to je ta skrinka na parabole? mam tam 4 vstupy pre kabel. Je to jedno ci to je prvy alebo posledny? alebo to je iba v nastaveniach ale myslim ze us som vyskusal vsetky mozne kombinacie pre vyladavanie co sa tyka nastaveni ktore tam mam.

Připojit reakci
            

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Dan Rozsíval (0) - xxx.xxx.171.253 (?), 17.10.2014 7:16
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Problém je v tom že nejsi schopen trefit tu správnou družici, to že máš na 12525 někde signál neznamená že jsi správně, tu frekvenci využívá více družic nejenom ta "naše". Když už tak zkus raději napsat konkrétně které programy jsi na ní naladil. Teprve totiž až na ní naladíš všechny programy ČT tak to budeš mít dobře. Raději bych si na toho ale někoho pozval protože při vší úctě z toho co jsi napsal vyplývá že o tom nemáš ani šajnu.

 

Připojit reakci
            

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Karlos66 (0) - xxx.xxx.107.133 (?), 17.10.2014 9:54
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Máš na te parabole monoblok?

Připojit reakci
               

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Tondach (0) - xxx.xxx.50.241 (?), 17.10.2014 10:56
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Kolego, vždyť on ani netuší, co to je LNB a vy takhle odborně...?

Připojit reakci
                  

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Karlos66 (0) - xxx.xxx.107.133 (?), 17.10.2014 12:28
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Tak předpokládám uživatel ví co koupil nebo to může vyfotit, ale pokud má náhodou monoblok, který občas prodejci strkají jako "akčně" v setu tak se může stát to, že na té parabole bude mít problém s laděním všeobecně. Monoblok je primárně určen pro paraboly 80-90cm.

Připojit reakci
                     

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Pavol Prosak (0) - xxx.xxx.90.221 (?), 17.10.2014 17:47
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Takze prikaldam aj foto tentokrat. Som rad ze mi iba za par hodin napisalo tolko ludi no stale neviem co je zle. Nezabudnite si vsimnut o kolko som musel pootocit parabolu aby som mal signal ak som zmenil TP z 12525 na 11836. Dufam ze niekto z vas najde ten problem. Dakujem PS zabudol som dodat ze som v UK. 

Obrázky:
problem s natavenim
problem s natavenim
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
Připojit reakci
                        

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Pavol Prosak (0) - xxx.xxx.90.221 (?), 17.10.2014 18:02
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

dalsie foto k mojej predoslej otazke

Obrázky:
nastavenie
nastavenie
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
Připojit reakci
                           

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Karlos66 (0) - xxx.xxx.107.133 (?), 17.10.2014 18:08
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

jdeš na to dobře už jsi na astře 19°E musíš ještě kousek zpoza paraboly doleva

Připojit reakci
                           

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Pavol Prosak (0) - xxx.xxx.90.221 (?), 17.10.2014 18:34
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

ale to mi klasne sinal na 0. Alebo staci trocu dolava aj ked to klasne z      86 -78 na 80-50?

Připojit reakci
                           

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Karlos66 (0) - xxx.xxx.107.133 (?), 17.10.2014 19:11
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

divej, problem je v tom, že ta 120tka parabola je asi úplné minimum pro ostrovy, zkus si vybrat jiný fta kanál a koukni na Parabola.cz tam jsou vyzařovací diagramy.

Snaž se naladit při posunu v horizontální ode maximum signálu a pak zkusit parabolu ve vertikální rovině naklopit pomalinku nahoru a dolů. Dolaďuje se to potom pomocí skew konvertoru:

http://www.dishpointer.com/

Připojit reakci
                           

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Tondach (0) - xxx.xxx.50.241 (?), 18.10.2014 6:38
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Podle těch fotografií přijímáte Astru z pozice 19,2°e a vy potřebujete přijímat Astru z pozice 23,5°e!  Ano, při pomalém otáčení parabolou doleva kvalita signálu sice spadne na nulu, ale po nalezení pozice 23,5°e zase vzroste!

Jak jsem napsal už jednou a jak píše kolega... s nastavenou ČT24 nebo TA3 pohybujte parabolou tak dlouho, dokud se tato stanice neobjeví! Poté dolaďte na co nejvyšší kvalitu signálu: 

Připojit reakci
                           

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Pavol Prosak (0) - xxx.xxx.90.221 (?), 18.10.2014 17:53
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

lenze ja nemam ani tu ta3 ani ct24. Takze mam parabolu pootocit dolava ak stojim za nou. A ako mam vediet ze mam astru 3 ak mi sinal padne na nulu a po akom case mi sinal opet naskoci.

 

Připojit reakci
                           

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Karlos66 (0) - xxx.xxx.107.133 (?), 18.10.2014 18:09
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

a co Ti furt není jasné? našel jsi své stanoviště podle odkazu? Tak si stoupni za parabolu, v menu prijimace vyber u astry 3 TP 11525V a nasmeruj jakmile budes mit silu a kvalitu tak proskenuj

najde to ty programy, jestli si vyberes 11836 postup je stejny, ale stejny TP je i na astr 19! a to tě pletlo. Takze pokud to nezvladnes nekoho pozvi.

Připojit reakci
                           

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Pavol Prosak (0) - xxx.xxx.90.221 (?), 18.10.2014 19:18
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

asi ano. Mna mylilo hlavne to ze som musel tocit parabolou aby som mal sinal ak som zmenil tp z 12525 na 11836.  Takze som dost zmeteny. Ake tp tam musim nahodit a hladat sinal. lebo ak si pozriete foto co som tu dal skor tak si vsimnete ze na 12525 som chytil nejakych 13 proramov turecke a na 12 525 som chytil nejakych 1200 hlavne nemecke. no ta3 ci ct24 nie a nie.  ja uz vazne neviem

 

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2 | Zobrazit celou diskuzi   
Založit novou diskuzi Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Na skylinku stale chybaju dalsie programy discovery networks322.10.2014195
Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT23619.10.201424409
Zdražení servisního poplatku od 1.2.20147917.9.201423106
Deaktivace karet1920.6.20145600
Ab cryptobox 550 hd programy HD dvbs/s239.6.2014950
Nastavení paraboly3531.5.201414157
HD přijímač828.4.20141934
Déčko Video PID a audio PID527.3.20141410
Slovenské programy v ČR26.3.20141467
Skylink běží dál i bez poplatku2228.2.201419386
Skylink vo svajciarsku3220.2.20148571
Naladenie programov2316.2.20146158
DVB-S2 + Skylink Kombi224.2.20145209
Upgrade satel. kompletu1729.1.20145120
Přeinstalování systému425.1.20141738
Televize TCL522.1.20141848
Servisní poplatek za každou kartu Sky link 29kč Měsíčně31610.1.2014252129
Chci naladit cesky programy176.12.20135518
Bensat 350 IUR318.11.20132600
OPENTEL ODS 1600CW + Skylink Standard917.11.20139704
DVB-S 2 příjem224.10.20131182
Nejde NOVA621.10.20132451
Registrace karty vyměna1724.9.201321373
Problem s naladenim37.9.20132232
ICE karta a modul CW2329.8.201315954
Výpadky signálu149.8.20137603
Skylink-servisni poplatek93.8.201311229
Konec placených programů na ukázku nových abonentů - jednoznačně nelogický krok zpět42.8.20132434
Výměna karty -> nefungují programy228.7.20132429
Frekvence softwaroveho kanálu pro download227.7.20131611
Nejdú kodované kanály na skylink karte 1323.7.20137255
LED LG s vestavěným sat.přijímačem614.7.20132999
Nejde frekvence 11 97346.7.20132140
Nezaplatíš servisní poplatek a za rok máš doma exekutora15612.6.2013120706
HD programy1110.6.20136023
Výpalné pro Skylink359.6.201320615
Modul CryptoWorks+karta Skylink Výměna ICE421.5.20132696
ČT2 HD58.5.20134312
Nejde naladit SMÍCHOV73.5.20135523
Cardsharing -> sdílení karet na cardsharing serverech45.4.20135999
Standard HD M7 - nové karty Skylinku61.3.20134118
Sdílení mezi Unibox 2 a GI 870 přes rs232411.2.20132337
Jde vám discovery106.2.20133799
Sporadicky nefunguje transponder 119731923.1.20136264
Pokuta 15 mil. za klamání zákazníka2218.1.20138215
Nova Cinema nejede12214.1.201342909
Eurosport 147.1.20132542
Nejde naladit CT 1,2, 24 a dalsi628.12.20125054
KOMUNIKACE U SKYLINKU vůbec žádná1328.12.20125698
Hackeři ukradli data 57 tisíc zákazníků Skylinku921.12.20124951
Další diskuze: 1, 2, 3, 4